تاريخ : یکشنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۱ | 20:58 | نویسنده : علیرضا یوسفی

حتما برای شما پیش آمده که بخواهید روی کامپیوتری ویندوز نصب کنید که سی دی رام نداشته

باشه یا CD Rom اش ضعیف شده باشه یا مثل بعضی از نوت بوک ها سی دی رام نداشته باشد .

شما با این ترفند به راحتی می توانید ویندوز را از طریق یک فلش نصب کنید . یا یک فلش همیشگی برای نصب ویندوز درست کنید . در این مقاله قصد دارم نحوه ساخت یک فلش بوت برای نصب ویندوز را براتون آموزش بدم شما برای درست کردن یک فلش نصب ویندوز نیاز به یک فلش 2 و یا 4 گیگ نیاز دارید . از فلش 8 گیگ استفاده نکنید زیرا فلش های 8 به بالای بازار قابلیت فرمت شدن با فرمت FAT رو ندارند . و به همراه CD نصب ویندوز اکسپی . اول نرم افزار مورد نیاز را از مسیر زیر دانلود کنید .    

                    

دانلود نرم افزار Win xp Flash USB  با حجم 600 کیلوبایت


آمورش ساخت فلش نصب ویندوز :

بعد از دانلود این نرم افزار پوشه Win xp Flash USB را از حالت ZIP خارج کرده و فایل های BootSect وbootmgr  به همراه پوشه  usb_prep8  را در درایو C  خود کپی کرده   حالا در درایو C وارد پوشه usb_prep8  شده و فایل usb_prep8  را اجرا کنید تا صفحه داس باز شود و بعد کلید  Enter  را فشاردهید.

حالا حافظه فلش را به کامپیوتر خود وصل کنید و بالای نرم افزار  درایو فلش دیسك كه گذاشتین برای آماده سازی جهت بوت رو انتخاب می كنید  و روی دکمه Start کلیک کنید  بر روی دکمه Yes کلیک کنید  دوباره  روی دکمه Yes کلیک کنید  کمی صبر کنید و روی دکمه ok کلیک کنید . خب حالا برنامه ها را همین جوری باز بگذارید . و بعد از منوی Start ویندوزتان روی گزینه Run رفته و آن را باز کنید . و  متن cmd را در آن تایپ کرده و بعد روی ok کلیک کنید وقتی روی دکمه ok کلیک کرده اید صفحه داس باز می شه  حال دستور  \:cd c  را در داس تایپ کرده  و کلید Enter را فشار دهید.

و بعد دستور  :bootsect /nt52 X  را تایپ کنید  و کلید Enter را بزنید توجه کنید به جای X همان داریو فلش تون را بگذارید.

وقتی که کلید Enter را زدید فرمان Bootcode was successfully updated on all target volumes بر روی صفحه داس نمایش داده می شود . و بعد این صفحه داس را ببندید و  نرم افزار PeToUSB را هم ببندید . ولی صفحه داس  را نبندید. حالا در صحفه داس  عدد 1 را زده و کلید Enter  را فشار دهید .

حالا CD ویندوز اکسپی را در سی دی رام قرار دهید . و در کادر روی سی دی رام

کلیک کرده و Ok کنید . حالا در صفحه داس عدد 3 را تایپ و کلید Enter را فشار می دهیم . در این قسمت از شما آدرس درایو فلش را می خواد  ( شما باید نام درایو فلش تون که می خواهید ویندوز را در آن کپی کنید را انتخاب کنید مثلآ فلش من درایو  G  است و من هم G را می نویسم ولی بعد از درایو از دونقطه  استفاده نکنید  )  و در آخر عدد 4 را تایپ و کلید Enter را می زنیم .

بعد از چند لحظه پیام  ?(Prceed With Format (Y/N  ضاهر می شود که شما باید حرف Y را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید . در این لحظه مراحل کپی شدن ویندوز در فلش آغاز می شه در آخر کلید Enter  را فشار دهید . هنگام نمایش پیغام روی دکمه Yes کلیک کنید . کمی صبر کنید و پیغام ضاهر شد دوباره روی Yes کلیک کنید . و در آخر هم روی Yes کلیک کنید . و بعد کلید Enter را فشار دهید .

حالا کامپیوتر را ریست کرده کلید Delete  را نگه داشته تا وارد ستاپ مادربورد خود شوید . ( بسته به نوع مادربود شما ستاپ آن هم متفاوت است اما کمی شبیه به هم هستند ) حالا با کلید های مکانی روی گزینه Advanced BIOS Featares رفته و کلید Enter را فشار دهید . و بعد روی گزینه

Hard Disk Boot Priority  رفته و کلید Enter را فشار دهید . حال با کلید Page Down کیبرد گزینه اول را  USB-HDD0 : USB MassStorge Device  را انتخاب از طریق فلش بوت شود و با کلید F10 ذخیره کنید .

حالا کامپوتر را ریسیت کرده و از نصب لذت ببرید.